Speedrunner dokončil GTA: San Andreas za 26 minut!

Nový světový rekord v GTA: San Andreas!

Původní rekord v San Andreas byly skoro 4 hodiny. To by v tom byl čert, kdyby se nenašel nějaký způsob, jak tento čas zmenšit. Po několika letech pátrání byl konečně objeven trik, který tento čas rapidně snížil. Díky několika velmi přesným a komplikovaným krokům se můžete přesunout až na začátek finální mise.

Držitel nového světového rekordu si říká Powdinet. GTA: San Andreas se mu podařilo dohrát za 26 minut. Vše je samozřejmě zachyceno na videu. Můžete si jej pustit na konci článku.

Již zmíněný trik funguje pouze na Windows Store verzi hry. Není to ale nic jednoduchého! Musíte následovat serii velmi přesných kroků. Podobná technika už byla využita i v GTA: Vice City. Některým možná bude připadat povědomá.

Powdinet popsal celý trik ve svém Reddit příspěvku. Jeho metoda má přes 40 kroků. První je zapnout samotnou hru a najít policejní motorku. Jedním z posledních kroků je pak zapnout vigilante misi v průběhu mise Ryder. Poté už jen „cestujete časem“ a skončíte někde mnohem dál. Všechny tyto kroky vedou k tomu, že nakonec můžete zapnout jakýkoli script a tak zapnout i jakoukoli misi.

Tento trik byl v hledáčku hráčů už přes 3 roky. V San Andreas byl objeven asi před 3 měsíci. Když už byl ale plně objeven, očekává se, že ostatní speedrunneři se o něj také pokusí. Řekl bych, že čas 26 minut ještě není konečný.

Nový rekord je tedy 25 minut a 52 sekund. To je od původních 3 hodina a 52 minut docela velký rozdíl.