Soud zamítl žalobu proti Steamu

Zajímavosti

Valve má zase na chvíli klid.

V dubnu vývojáři z Wolfire Games podali žalobu na Steam, kde tvrdili, že Valve zneužívá své dominantní postavení na trhu a bere tak vývojářům nepřiměřené procenta jejich zisků. Valve pak odpovědělo v červenci s tím, že celá žaloba je úplně nesmyslná a soud by měl zvážit její zamítnutí. A před pár dny se ukázalo, že soud s Valve souhlasí.

Soud žalobu odmítl na základě nesmyslných a nepodložených důkazů. Wolfire v žalobě tvrdí, že Steam zneužívá své postavení a nutí hráče i vývojáře platit velké částky. Soud však toto zamítl s tím, že něco takového by bylo validní pouze v případě, že by Steam byl jedinou službou, skrz kterou jde tento typ produktů zakoupit.

BANNER_WEB2.jpg

Dále pak Wolfire tvrdí, že si Valve díky svému monopolu účtuje extra velké poplatky za vydávání her. Toto tvrzení sice započalo jistou debatu, ale soud nakonec stejně přišel s verdiktem, že Steam za svou existenci ani jednou tato procenta nezměnil a to i v době, kdy se objevily (nebo zase zmizely) jiné obchody.

Kromě dalších menších tvrzení jsou toto jediné body obžaloby. Soud vše zamítl s tím, že Wolfire nepředložil jediný důkaz o tom, že chování Steamu negativně ovliňuje trh a je nefér vůči konkurenci. Wolfire má nyní 30 dní na odvolání.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *