Soud zamítl žalobu proti Steamu

Estimated read time 2 min read

Valve má zase na chvíli klid.

V dubnu vývojáři z Wolfire Games podali žalobu na Steam, kde tvrdili, že Valve zneužívá své dominantní postavení na trhu a bere tak vývojářům nepřiměřené procenta jejich zisků. Valve pak odpovědělo v červenci s tím, že celá žaloba je úplně nesmyslná a soud by měl zvážit její zamítnutí. A před pár dny se ukázalo, že soud s Valve souhlasí.

Soud žalobu odmítl na základě nesmyslných a nepodložených důkazů. Wolfire v žalobě tvrdí, že Steam zneužívá své postavení a nutí hráče i vývojáře platit velké částky. Soud však toto zamítl s tím, že něco takového by bylo validní pouze v případě, že by Steam byl jedinou službou, skrz kterou jde tento typ produktů zakoupit.

Dále pak Wolfire tvrdí, že si Valve díky svému monopolu účtuje extra velké poplatky za vydávání her. Toto tvrzení sice započalo jistou debatu, ale soud nakonec stejně přišel s verdiktem, že Steam za svou existenci ani jednou tato procenta nezměnil a to i v době, kdy se objevily (nebo zase zmizely) jiné obchody.

Kromě dalších menších tvrzení jsou toto jediné body obžaloby. Soud vše zamítl s tím, že Wolfire nepředložil jediný důkaz o tom, že chování Steamu negativně ovliňuje trh a je nefér vůči konkurenci. Wolfire má nyní 30 dní na odvolání.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.