Severní Korea byla v roce 2021 velmocí pro krádež crypta

Estimated read time 2 min read

Severní Korea se pomalu stává jedním z největších hráčů na poli crypta.

Věnujme teď prosím tichou myšlenku všem těm grafickým kartám, které místo milujících hráčských sestav okusily tvrdou práci v crypto dolech. Některé z nich byly dokonce odebrány přímo z přepravy a poté prodávány na černém trhu. Zdá se však, že někteří na této vplně zbohatli i přes to, že do grafik ani moc neinvestovali.

Řeč je hackerech ze Severní Koreje, kteří si údajně zajistili profit až 400 milionů dolarů. Nic z toho přitom nehodlají vrátit zpět. V této zemi byl rok 2021 v oblasti krádeže crypta velmi výdělečný. Podle analytiků se profit těchto skupin zvedl v uplynulém roce až o 40%. Kraden byl především Ether, který tvoří 60% celkové sumy. Na druhém místě je pak samozřejmě Bitcoin.

Naštěstí však tuto obrovskou částku peněz nevyužili k nakupování směšných NFT. Místo toho ukradené crypto pořádně vyprali do dalších měn a nakonec skončili s penězi, které se dají utratil v obyčejných obchodech.

Pokud se sami nyní bojíte o svou crypto peněženku, možná vás uklidní, že cílem jsou spíše velké investiční firmy. Jednotlivé malé cíle v tomto případě nemají moc cenu. Obecně se věří, že za krádežemi stojí skupina Lazarus Group, které má silné konexe na samotnou vládu. Navíc se odhaduje, že Severní Korea ještě teď stále sedí na hromadě crypta asi za 170 milionů dolarů. To podporuje teorii, že se země velmi silně zapojuje do crypto zločinů.

Díky tomuto systematickému nelegálnímu získávání crypta se Severní Korea stává jedním z největších hráčů světa.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.