Serie Yakuza prodala už 14 milionů kopií!

Estimated read time 2 min read

Yakuza je opět na vzestupu!

Sega vydala svůj roční report pro rok 2020, kde mimo jiné ukazují i to, jak se daří serii Yakuza. Ukázalo se, že Yakuza prodala už celkem 14 milionů kopií! Oproti 2018 s 11 miliony (vydání Yakuza 6 po celém světě) a 2019 s 12 miliony je tohle obrovský skok. Jak tedy vidíme, 20% celkových prodejů této serie pochází z posledních dvou let. Pro Yakuzu je tohle velký obrat, protože se o ní dlouho mluvilo jako o hře, která je nyní na sestupu.

Sega tento obrat připisuje hlavně tomu, jak hra prezentuje sama sebe a celou japonskou kulturu. Na začátku si vývojáři mysleli, že hra nemůže mimo Japonsko uspět, ale jak se ukázalo, její charakter si právě oblíbilo velké množství hráčů i v zahraničí. Poslední čísla ukazují, že Yakuza je v zahraničí oblíbená asi tak jako serie Persona.

Sega dále uvádí, že hlavní strategií v případě Yakuzy je vydání na co nejvíce konzolí. To znamená, že osloví velké množství i zahraničních fanoušků. Velkou roli v tomto schéma hraje i PC.

Sám za sebe můžu říct, že jsem si Yakuzu velmi oblíbil. Hra má sice pár nedostatků, ale i tak dokáže nabídnou něco, co vám ostatní hry jen tak nenabídnou. Nejnovější díl Like a Dragon navíc přináší další klíčové elementy, které hru drasticky mění.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.