Sega slaví 60. výročí a rozdává hry zdarma!

Estimated read time 2 min read

Sega je tu s námi už 60 let!

Minulý týden se na Steamu objevil zdarma Sonic the Hedgehog a já byl docela překvapený, proč nám Sega dává takto náhodně hru zdarma. Jak se ale ukázalo, o žádnou náhodu nejde. Sega totiž tento rok slaví své 60. výročí. Oslavit jej chtějí samozřejmě s fanoušky a jsou připravení rozdávat.

Pojďme si ale připomenout trochu historie. Možná vás překvapí, že Sega už dělá hry vlastně trochu déle. Firma má své kořeny ve Standard Games (1940), ze kterého se pak stalo Service Games a nakonec Sega Enterprises. Arkádové mašiny pak dělají asi od poloviny šedesátých let a ke klasických videohrám se dostali až po letech 1980. Firma má za sebou hodně a nějak se dokázala udržet až do dnešní doby.

Na oslavu 60 let tak dávají hráčům zdarma Sonic the Hedgehog 2, mapu Battle of Kawagoe do Total War: Shogun a Sega 60th Items do Two Point Hospital. Dále na Steamu vydají 4 „retro-inspired“ hry. Těch se dočkáme někdy v průběhu týdne. Pokud se navíc přihlásite na výroční stránku Segy, obdržíte Nights Into Dreams taky zdarma!

Akce na Steamu trvá do 19. října, ale na stránkách Segy se budou objevovat novinky ještě dalších 60 dní. Těšit se tak můžete na velmi zajímavý content.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.