Scénárista tlačí na Valve, aby udělalo Portal 3

Estimated read time 2 min read

Dočkáme se někdy pokračování Portalu?

Erik Wolpaw pracuje ve Valve jako scénárista. V rozhovoru pro podcast Kiwi Talkz mluvil o své práci na prvních dvou dílech Portalu. Svůj rozhovor pak zakončil tím, že by podle něj rozhodně měl vyjít i Portal 3. Wolpaw říká, že již všichni pomalu stárnou a je proto nejvyšší čas se do hry pustit, protože za pár let podle něj už nebudou schopni. Jako důkaz stálého zájmu o nový Portal pak předkládá Aperture Desk Job na Steam Deck, který má i přes svou minimální herní dobu velký úspěch.

Měli bychom začít Portal 3. To je moje zpráva… komukoli.

Erik Wolpaw

Nadšení pro hru tedy sice má, ale i on sám přiznává, že získat k projektu zelenou od Valve by bylo dost těžké. Momentálně ve Valve pracuje něco kolem 300 lidí a většina z nich bude mít plné ruce práce se Steamem nebo hardwarem jako Steam Deck. Navíc je možné, že by Valve o hru nemělo moc zájem, protože by nevydělala tolik peněz, jako jejich jiné již existující tituly.

Na druhou stranu se však objevují spekulace, že Valve již na nové Portal hře pracuje. Ve zdrojovém kódu hry Desk Job lze nalézt hned několik indicií, které ukazují na dosud nevydané hry. Jednou z nich má být pokračování Half-Life: Alyx a druhou něco s názvem Portal Paint Gun. To sice nezní jako plnohodnotné pokračování, ale pokud ano, Wolpaw z něj byl vynechán.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.