Tento mod spojí Fallout 3 a Fallout: New Vegas do jedné hry!

Estimated read time 2 min read

Tale of Two Wastelands je konečně zpátky!

Možná jste o něm už slyšeli. Jde o téměř zapomenutý mod, který vám dovolí hrát Fallout 3 (a všechny jeho DLC) ve světě Fallout: New Vegas. Samozřejmě za jednu postavu! Tale of Two Wastelands nyní přináší dlouho očekávaný update 3.2. Popsán je jako „total rebuild“ a ve vývoji byl více než 3 roky.

Tento mod vám dovolí hrát s jednou postavou Fallout: New Vegas i Fallout 3. Mezi pouští a DC můžete jednoduše cestovat, když navštívíte  vlakové nádraží. Tale of Two Wastelands je mod, který přenese kompletně vše z Fallout 3 do enginu New Vegas. Použít tedy můžete všechny mechaniky, modifikace na zbraně a pomocníky.

Update 3.2 byl ve vývoji od roku 2015 a jeho changelog má přes 30 000 řádků. Pokud si jej chcete přečíst celý, stačí se podívat na tento Reddit post.

Ke spuštění tohoto modu budete potřebovat čistou instalaci obou her se všemi DLC. Fungovat by měla Steam i GOG verze. Stáhnout si jej můžete z této stránky, kde najdete i instrukce, jak jej spustit. Dávejte však pozor, může způsobit paseku u jiných nainstalovaných modů. Hodně jich má zvlášť verzi, která funguje specificky na Tale of Two Wastelands. Než se rozhodnete skočit do hry, raději si přečtěte sekci FAQ.

Další články:

Další články autora:

1 Comment

Add yours
 1. 1
  Petr

  Zapomněli jste dodat, že funguje jen pro anglickou verzi obou instalací. Počeštění způsobí chyby ve hře. Chtělo by to tým expertů na speciální češtinu pro tuto modifikaci, protože je to super zážitek hrát to.

  Každopádně nikde neni pro neangličtináře návod jak to zprovoznit takže osobní návod jako pro nooba:

  Instalace TTW 3.2 jednoduše.

  Nainstaluj si Fallouta 3 a Vegase (buď steam nebo instalačku i s datadisky (není ověřena)), ale JEDINĚ v ENG verzi. Pozor steam instaluje NV v češtině a to je problém!!!

  Potom u obou her otevři Launcher (místo kde nastavuješ grafiku) aby se vytvořili potřebné soubory v systému. Stačí otevřít a je to – rovnou nastav grafiku 🙂

  Ujisti se, že máš alespoň 60gb volného na disku – kvůli úspěšné extrakci souborů. O toto místo nepřijdeš, jenom si jej ta instalace vypujčí kvůli extrakci souborů. Pokud bys měl méně místa může se stát, že se instalace přeruší. (60gb jsem četl doporučeně na fóru steamu).

  Na oficiálních stránkách https://taleoftwowastelands.com/download_ttw si stáhni instalačku a patche

  Extrahuj složku s instalací TTW_Install_v3.2_Full.7z a spusť instalaci. Program si sám najde instalaci. V první je Fallout 3 umístění, ve druhé NV umístění a poslední se nainstaluje normálně do NV/Data – to je v pořádku.

  Dej instalovat. Bude to trvat setsakramensky dlouho, záleží na síle stroje, ale počítej s rámci hodin.

  Po instalaci propatchuj. Ale prvně povol u fallouta vegase pro složku ve které je nainstalován editaci – tím je myšleno ODKLIKNOUT „pouze číst“.

  Z raru TTW_Install_v3.2.1_Update.7z vytáhni patch soubor TTW_v3.2_to_v3.2.1_Update.mpi a překopíruj ho do té první instalační složky TTW_Install_v3.2_Full. Znovu spusť instalaci jako poprve, tentokrát ti vyjede nabídka s instalací patche – to už bude rychlovka. Další patch TTW_Install_v3.2.2_Update.7z stejný postup. A tak dále podle množství patchů.

  Dále ještě musíš nakopírovat JIP LN NVSE Plugin-58277-55-41-1581714306.7z (nějaký addon do NW) a cesta je Fallout New Vegas\Data\NVSE\plugins\

  Na závěr si spusť launcher v NW a aktivuj tam všechny doplňky. Případně nainstaluj FOMM launcher a aktivuj to tam, jinak ti hra nenačte a spadne to při spouštění.
  Pak to bude fakčit.

  Dodatek.: Aby ti fungoval patch na 4gb ram, musím nastavit FalloutNW.exe při spouštění jako administrátor. Klik na ikonu a spouštět jako administrátor.

  Pozn.: Z nějakého důvovu mi poprve nefungoval start v pustině (to je start fallout 3), je to tím, že se ti na steamu nainstalovala automaticky čeština New Vegase. Píšou, že vše musí být anglická verze. Sice to jde spustit ve Vegasovi, ale questy ve falloutu 3 jsou extrémně buglé.

  Enjoy Brothers!

+ Leave a Comment

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.