Riot oznamuje první esport plány pro Valorant

Estimated read time 2 min read

Ignition Series začíná už za pár dní!

Riot konečně vypouští do světa své plány pro esport ve hře Valorant. Ignition Series by měla začít už příští týden!

Ignition Series je ve své podstatě docela podobá Overwatch League. Po celém světě se tak bude konat hned několik eventů. Prvními z těchto eventů budou G2 Esports Valorant Invitational a Rage Valorant Japan Invitational. Oba tyto turnaje začínají 19. června 2020.

Na G2 Invitational se proti sobě postaví celkem 8 týmů z Evropy a Afriky. Hrát se bude o 15 000 euro. Aby těch podobností s Overwatch nebylo málo, týmy budou rozdělené podle regionu a ne podle sponzorů. Je v tom ale háček! G2 Invitational bude speciální hlavně tím, že kapitáni nebudou dopředu vědět, kdo vlastně bude v jejich týmu. Jde tak o ultimátní test komunikace a týmové hry.

Rage Invitational bude spíše menší turnaj. Výhrou bude něco málo přes 4 000 euro. O tuto částku se utká celkem 16 týmů. Zde už se jedná spíše o tradiční esport zápasy a žádné nástrahy tak nehrozí.

Riot dále oznámil, že se Ignition Series dostane i do Ameriky, ale žádné datum zatím není známo.

Je pozoruhodné, že Valorant vyšel sotva před pár týdny a už se dějí turnaje po skoro celé planetě. Je ale trochu zvláštní, že se takto velké eventy konají ve hře, která ještě ani přístupné hodnocené zápasy.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.