Quantic Dream pod palbou žalob!

Estimated read time 2 min read

Detroit: Become Human, Heavy Rain, Beyond: Two Souls – tyto hry (další není potřeba představovat) pocházejí z proslulého studia Quantic Dream. Tentokrát svou proslulost Quantic Dream bere z druhé stránky a studio, které založil David Cage, podléhá žalobám.

Na začátku tohoto roku byla na portálech LeMonde, Mediapart a Canard PC podrobně popsána obvinění z rozšířeného sexismu, homofobie a dalšího nevhodného chování ze strany Quantic Dreamu. Soudy se o to ihned začaly zajímat. Do žalob se zapojili současní i bývalí zaměstnanci Quantic Dream, mimo ně se do žaloby zapojily i dva portály.

Quantic Dream management vztekle popřel tvrzení ve zprávách podaných Le Monde a Mediapart, Canard PC. Zakladatel studia David Cage nazval obvinění „směšnými, absurdními a groteskními.“ Poprvé na ně reagoval takto: „Chceš mluvit o homofobii? Pracuji s Ellen Page, která bojuje za práva LGBT. Chceš mluvit o rasismu? Pracuji s Jesse Williamsem, který bojuje za občanská práva v USA, “řekl (přes Eurogamer). „Posuďte mě podle mé práce.

Spoluzakladatel Guillaume de Fondaumière rovněž tvrdil, že tvrzení jsou „naprosto nepravdivá“, a poté v prohlášení o následném zaslání žaloby od Kotaku slíbil , že „podnikne veškerá možná soudní opatření, aby hájil svou čest“.

Jak uvádí Mediapart (prostřednictvím Try aGame a ResetEra), Quantic Dream utrpěl jedinou ztrátu v žalobě, kterou podal bývalý IT manažer skrze attakující snímky popsané soudcem jako „homofobní, misogynní, rasistické nebo hluboce vulgární.“ Tyto fotomontáže vytvořili ostatní zaměstnanci a sdíleli je mezi ostatní členy ateliéru. Výsledkem je, že studio bylo nařízeno zaplatit bývalému zaměstnanci 5 000 EUR jako náhradu za způsobenou újmu, jakož i 2 000 EUR v právních nákladech.

Zdroj: pcgamer.com, lemonde.fr, mediapart.fr

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.