Původní vývojáři Telltale zakládají nové studio

Estimated read time 2 min read

Adhoc Games chtějí posunout vyprávění příběhu na úplně nový level.

Čtyři původní vývojáři studia Telltale se dali dohromady, aby vytvořili nové studio Adhoc Games. A už dokonce poukazují na jejich nový projekt. Mělo by jít o interaktivní příběh, podobný Bandersnatch od Black Mirror.

O koho tedy jde? Je tady třeba Dennis Lenart nebo Nick Herman, kteří působili na pozici creative director a odešli ze studia v roce 2017. Adhoc Games dále tvoří autoři Pierre Shorette a Michael Chuong, kteří také opustili Telltale před jeho kolapsem.

V nedávném rozhovoru s Variety uvedli, že by se chtěli zaměřit na interaktivní příběhy. Hodně často zmiňovali právě interaktivní epizodu Black Mirror. „Vypadá to, že seriál skutečně uhodil hřebíček na hlavičku,“ říká Herman. „To je určitě velmi vzrušující. Chtěli bychom ukázat, že interaktivní příběhy nejsou jen zajímavá vyjímka, ale spíš neprobádané území.“

Dále říkají, že vytvořit interaktivní zážitek, který spojí opravdové herce, filmy, televizi a hry je něco, čemu by se teď velmi intezivně chtěli věnovat.

„Každý má doma nějakou streamovací platformu nebo alespoň mobil v kapse. Bariéra interaktivního obsahu je tedy dávno pryč. Jako lidé, kteří mají z minula velké zkušenosti s tvořením příběhových her si myslíme, že je perfektvní čas se pustit do úplně nového obsahu, který tady ještě nebyl.“

Vypadá to, že nepujde čistě o PC záležitost. Vlastně to ani nemusí být opravdová „hra,“ spíš tak něco mezi filmem a hrou. Jsem velmi zvědavý, s čím nás v blízké budoucnosti překvapí.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.