Wrestler Booker T. žaluje Call of Duty kvůli jedné z postav

Estimated read time 2 min read

Call of Duty prý použilo komiksovou postavu bez dovolení.

Už jsme viděli spoustu právních sporů, ve kterých figurovalo Epic Games a jejich Fortnite. Nyní se před soud dostává i Call of Duty: Black Ops 4.

Booker T. Huffman je známý WWE wrestler. Nedávno zažaloval Activision kvůli postavě David „Prophet“ Wilkes. Proč? Protože tato postava prý vypadá jako persona, kterou si on vytvořil v začátcích své wrestlingové kariéry.

V roce 2015 spolupracoval na komixu, jehož hlavní postavou byl GI Bro. Tato hlavní postava je založena právě na wrestlerovi samotném. Díky toho ji mohl propagovat na různých komiksových eventech. GI Bro je tedy považován za vlastnictví pouze a jen Huffmana. Na postavu i komiksy vlastní práva výhradně on.

Inkriminovaná postava Prophet se poprvé objevila v Black Ops 3, tam měl však trochu jiný vzhled. Minulý rok byl přidán do Black Ops 4 a tam nastal problém. Huffmanova žaloba obsahuje i obrázek, kde přikládá svou komiksovou postavu k Prophetovi. Obě fotky vypadají až podezřele podobně! Právní firma zastupující Huffmana to komentuje takto: “ Když porovnáte tyto dvě postavy, uvidíte, že Prophet je naprostá kopie GI Bro. Od vlasů, stavby těla a oblečení až po výraz v obličeji. Rozdíly jsou tak malé, že to prostě nemůže být náhoda.“

„Booker T. investoval do vývojé svého komiksu velké množství času a peněz. Jeho práce by tedy neměla být znehodnocena takovýmto porušením práv.“

Žaloba dále uvádí, že Black Ops 4 vydělalo v prvních dnech přes 500 milionů dolarů a další prodeje se mohou ještě zvýšit. Právníci říkají, že Huffman v žádném případě nikdy nebyl obeznámen s použitím své postavy v jakémkoli díle. Pokud je to pravda, jednání Activion by tedy opravdu porušovalo zákon.

Pokud máte zájem, celý dokument si můžete přečíst na stánce Scribd. Activision se zatím k tomuto obvinění oficiálně nevyjádřili.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.