Portal speedrunner překonal svůj vlastní světový rekord

Estimated read time 2 min read

Až se nám z toho zatočila hlava

Speedrunner Can‚t Even překonal svůj vlastní světový rekord ve hře Portal. Tento úžasný skvost z dílny Valve dokončil v čase 7:07.

Je nutno říct, že jde o disciplínu out-of-bounds, což znamená, že hráči neustále využívají glitche, skáčou skrz zdi a běhají po prázdných místech. Je opravdu velmi zajímavé tento závod s časem sledovat. Občas zahlédnete kousek mapy, který poznáváte, ale za pár malých okamžiků je zase pryč. Mezitím co já bych přemýšlel o nástrahách testovacích místností, speedrunner proskočí zdí a je o několik levelů dál. Úroveň znalostí hry a přesnosti těchto lidí je opravdu znamenitá.

Cant Even nyní pokořil světový rekord 7:12 (který stejně nastavil on sám). Říká však, že jeho nejnovější výkon by se pořád dal zkrátit asi o 2 vteřiny. Jestli byste tedy chtěli zkusit tento kousek překonat, pořád máte šanci. Tabulka nejlepších časů už byla aktualizována a kraluje jí tedy čas 7:07. Na celé pořadí ve hře Portal se můžete podívat tady. Taky si všimněte, že Can’t Even má před konkurencí docela velký náskok. Jeho soupeř na 2. místě je o celých 14 vteřin pomalejší.

V tabulce můžeme najít i české zastoupení a to na docela dobré pozici. Hráč Skizzie se drží v TOP 15 jak v out-of-bounds tak inbounds.

Jestli jste fanoušky rychlého probíhání her, nezapomeňte si zaznamenat do kalendáře datum 6. ledna. Už necelý týden nás totiž dělí od každoroční soutěže Awesome Games Done Quick.

Na celý záznam speedrunu se můžete podívat níže. A je to opravdu zajímavá podívaná. Někdy z toho jde až halva kolem.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.