Parní válec zničil nelegální bitcoinovou farmu

Estimated read time 2 min read

Malajsie řeší další případ nelegální těžby bitcoinu.

Podle deníku The Star z Malajsie bylo zadrženo celkem 8 lidí, kteří byli obviněni z nelegálního odběru elektřiny pro napájení obrovské farmy na bitcoin. Na farmě se podle dostupných informací nacházelo přes tisíc počítačů. Jedná se tak o další úspěšnou operaci proti nelegální těžbě bitcoinu v této zemi.

Tyto počítače byly zabaveny během celkem 6 zásahů poblíž letiště ve státě Sarawak. Podezřelí našli způsob, jak ze zavedeného vedení získávat nenápadně napájení pro své těžící počítače. Za dobu provozu se jim podařilo ukárst elektřinu v hodnotě asi 43 milionů korun.

Tyto počítače pak byly zabaveny a zničeny parním válcem. Proč zrovna parním válcem? Tak to se asi nedozvíme. Možná mají záběry sloužit jako jistá forma výhružky všem ostatním.

V Malajsii není nelegální těžba bitcoinu nic nového. Před úřady je stále na útěku jistý muž, který v březnu okradl energetickou společnost o další desítky milionů. Těžba v tak velkém rozsahu potřebuje obrovské množství energie a je tak spíš jen otázkou času, než na podvod někdo přijde. Policie tak nyní pracuje na nových způsobech, jak tyto nelegální těžičky co nejdříve odhalit.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.