Origin je oficiálně mrtvý

Estimated read time 2 min read

Nahradí jej nová EA app.

V roce 2020 EA oznámilo, že Origin projde velkou aktualizací a změní se na EA app. Dva roky po tomto oznámení je to konečně tady – EA app ukončuje svou beta verzi a je připravená převzít štafetu jako hlavní PC platforma od EA.

Kromě klasických věcí, jaké už od launcheru čekáme, se bude EA app umět propojit se Steamem, PlayStationem nebo třeba Xboxem. Aplikace tak bude umět integrovat např. seznam přátel z těchto platforem. Jak si tedy aktualizaci nainstalovat? Je to jednoduché – stáhněte si EA app, zapněte instalátor a ten už sám starý launcher vytrhne ze systému a usadí se na jeho místo.

(zdroj: EA)

Bude někomu chybět Origin? Pravděpodobně ne. Sám musím přiznat, že jsem jej používal tak málo, že vlastně ani tyto dva launchery nedokážu efektivně porovnat. EA app ale působí mnohem rychleji a stabilněji. Celkově bych řekl, že se jedná o velmi dobrý upgrade. Zajímalo by mě však, jak dlouho EA vymýšlelo název své nové platformy, protože „EA app“ nezní zrovna moc kreativně.

Pokud však z nějakého důvodu preferujete Origin, můžete si jej zatím nechat. Už ale asi ne na dlouho, protože EA tento upgrade postupně plánuje vnutit všem.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.