Mladou dívku unesl muž, kterého potkala v Robloxu

Estimated read time 2 min read

Dívka se s mužem znala pouhé dva dny!

13letá dívka z amerického státu Kansas byla zachráněna poté, co ji proti její vůli držel a několikrát i sexuálně zneužil muž, kterého potkala v Robloxu. Obviněný Howard Graham dívku přesvědčil, aby opustila svůj dům jen dva dny po tom, co se ve hře potkali.

Policie říká, že se dívka s mužem seznámila přes Roblox 18. února. 20. února pak odešla z domu na místo, kde ji Graham vyzvedl a odvezl až do Clayton County ve státě Georgia. Podle policie byla dívka několikrát zneužita. 24. února se jí však skrz Roblox podařilo odeslat zprávu své mámě, aby jí dala adresu obchodu, kde je držena. Policie pak Grahama zadržela 1. března přímo v práci.

Tento incident tak opět vyvolává otázku, jestli Roblox skutečně dělá vše pro ochranu své často mladé hráčské komunity. Stále častěji se ozývají názory, že je platforma pro děti nevhodná. Velice jednoduše na ní mohou nalézt nevhodný obsah nebo být okradeny o velké sumy peněz. Rozhodně se však nedá říct, že by Roblox snad mohl za únosy dětí. Toto je spíše ojedinělý případ.

Podle mluvčího Robloxu je celá společnost tímto incidentem šokována.

Pro rodiče není nic důležitějšího, než aby byly jejich děti v bezpečí, když si hrají nebo se učí. Velmi tvrdě pracujeme na tom, aby byla naše platforma co nejbezpečnější. Máme systémy a tisíce moderátorů, kteří se snaží prosazovat pravidla a zajišťují vysokou úroveň komunity. Složky zákona nás sice v tomto případě nekontaktovaly, ale my i tak vždy budeme maximálně spolupracovat na prosazování zákonů. Jakékoli podezřelé chování vždy nahlásíme patřičným úřadům.

James Kay, mluvčí Robloxu

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.