Jak si jednoduše pozastavit Elden Ring bez modů?

Estimated read time 2 min read

FromSoftware schovali pauzu hluboko do menu.

FromSoftware má ve zvyku dělat své hry bez možnosti pauzy. Celé dva týdny jsme si mysleli, že Elden Ring nebude vyjímkou. Existují dokonce mody, které pauzu do hry přidají. Ukázalo se ale, že FromSoftware do hry přecejen pauzu dali. Jedná se možnost v menu, která hru kdykoli pozastaví.

Tato možnost je dost schovaná a vůbec bych se nedivil, jestli jste si tohoto tlačítka dříve nevšimli. Stačí zmáčknout ESC, dostat se do menu, zmáčknout tlačítko zpět, které vás dostane do trochu menšího menu a zde zvolit „Menu Explanation.“ Toto menu se vám pak bude snažit vysvětlit, jak jednotlivá menu fungují. Mimo to však i úspěšně pozastaví hru.

Samozřejmě, není to úplně ideální možnost. Čtyři kroky jen k pozastavení hry je docela dost na pouhou pauzu a nějaké tlačítko by se určitě hodilo. A taky je dost možné, že si toho teď FromSoftware všimne a tuto funkci rychle opraví.

Pokud tedy opravdu pauzu často potřebujete, bude lepší se držet modu. Jeho isntalace je velmi jednoduchá a použití dost přímočaré. Jedinou nevýhodou je samozřejmě to, že musíte zůstat v offline režimu. Možná však FromSoftware uvidí, že o pauzu je velký zájem a začnou se tím řídit.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.