Minecraft pomáhá dětem učit se i mimo školu!

Estimated read time 2 min read

Žáci se projdou třeba po Washingtonu nebo ISS.

Všechny školy jsou teď zavřené a rodiče mají plné ruce práce s tím, aby se jejich děti nepřeply do prázdninového režimu. Vývojáři Minecraftu se jim to rozhodli trochu ulehčit a vydali hned několik poučných světů, kde děti zaženou nudu a ještě se něco naučí. Všechny tyto custom světy jsou nyní ke stažení na Minecraft Marketplace.

Phil Spencer toto rozhodnutí komentoval tak, že kvůli zvýšené poptávce po jejich hře v několika posledních dnech se rozhodli, že je čas trochu přiložit ruku k dílu.

Už dříve jsem říkal, že hry mají unikátní schopnost lidi spojovat. Mohou nás pobavit, ale také něco naučit. Obě tyto věci jsou v dnešní době nesmírně důležité. Spousta lidí se nyní upíná právě ke hrám, kde se alespoň digitálně zase schází se svými přáteli.

Microsoft vydal celou kolekci na pomoc rodinám, kde se jejich děti naučí vybalancovat herní i vzdělávací čas. Jsou vytvořeny tak, aby zaplnily ten prázdný prostor, kdy děti nemají co dělat. Naučí se však i plno zajímavých věcí a abych řekl pravdu, trochu jim i závidím. Budou mít šanci podívat se na ISS, naučit se jednoduché kódování robota, projít se po Washingtonu nebo zjistí, jaké to je být námořníkem.

Všechny tyto vzdělávací světy jsou k dispozici až do 30. března.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.