Microsoft nutí své zaměstnance vyrábět zbraně

Estimated read time 2 min read

Zaměstnanci Microsoftu odmítají vyrábět armádní software

479 197 708 dolarů – přesně tolik zaplatí americká armáda Microsoftu za vývoj systému virtuální reality, který by se dal použít na bojišti. Smlouva byla udělena Microsoftu 20. prosince, ale teprve minulý týden se zaměstnanci rozhodli, že už nebudou mlčet. CEO Satya Nadella a prezident Brad Smith dostali otevřený dopis, ve kterém si jejich pracovníci stěžují na vývoj zbraní pro armádu. Chtějí, aby společnost okamžitě zastavila vývoj „válečného softwaru.“

Dopis nese titulek „HoloLens For Good, Not War.“ Zaměstnanci píší, že odmítají vytvářet software pro utlačování a válečné účely. Nesouhlasí s tím, že by měl Microsoft poskytnout své prostředky a pomoci armádě v dalším postupu. Prý se v žádném případě nezavázali k tomu, aby byla jejich práce použita k zabíjení lidí.

Dopis dále zmiňuje, že Microsoft plánuje použít své HoloLens (vlastně VR headset) pro válečné účely. Stížnosti na tento postup byly už od prosince, nikdo se jim ale prý nevěnoval.

Microsoft už několikrát vyvíjel nástroje pro a armádu. Nikdy však nepřekročili hranici vývoje zbraní. Ale díky této smlouvy to už neplatí. Požadovaná aplikace by měla být použita přímo na bojišti za účelem zabíjení lidí. Celé bojiště tak změní v pouze „virtuální hru“ a tak vojáky ještě víc oddělí od děje a všeho krveprolití. To by prý mohlo vést až k nelidským masakrům. Nakonec dopis mluví o lidech, kteří pracovali na HoloLens a nyní vidí, že je jejich práce zneužívána.

Celý dopis prý podepsalo přes 50 zaměstnanců. Následně byl celý zveřejněn na internetu.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.