Čína prohlásila kryptoměny za nelegální

Dočkáme se konečně levnějších grafik?

Čínská vláda toho má na svém talíři poslední dobou poměrně dost. Většina pozornosti nyní směřuje na nové technologie. Země je momentálně jedním z největších obchodů pro kryptoměny a vláda s tím rozhodně není spokojená. Již v roce 2019 zakázali obchody s bitcoinem a nyní to dotáhli je´ště dál, protože vynesli prohlášení, která ze všech kryptoměn udělalo nelegální zboží.

Dali se tedy slyšet, že veškerý obchod s kryptoměnami poškozuje ekonomiku a proto je nyní přísně zakázán. Všechny stránky, které nabízejí služby za kryptoměny, jsou nyní v Číně také nelegální.

Rozhodnutí však není úplně nečekané. Již v květnu tohoto roku vláda rázně odmítla obchody s kryptoměnou a varovala občany, že pro své investice nebudou mít legální krytí. V červnu pak přikázali bankám, aby zastavili veškeré obchody s kryptoměnou. To způsobilo třeba to, že těžba Etheria v Číně klesla na pouhých 8.5%.

Je tak docela možné, že se čínský market s krytoměnou bude dále měnit. Ze statistik vyplývá, že do dubna 2021 Čína těžila 46.04% celkové bitcoinové produkce. Co to však znemená z dlouhodobého hlediska pro těžbu kryptoměn si zatím nikdo netroufá odhadnout.