Čína prohlásila kryptoměny za nelegální

Estimated read time 2 min read

Dočkáme se konečně levnějších grafik?

Čínská vláda toho má na svém talíři poslední dobou poměrně dost. Většina pozornosti nyní směřuje na nové technologie. Země je momentálně jedním z největších obchodů pro kryptoměny a vláda s tím rozhodně není spokojená. Již v roce 2019 zakázali obchody s bitcoinem a nyní to dotáhli je´ště dál, protože vynesli prohlášení, která ze všech kryptoměn udělalo nelegální zboží.

Dali se tedy slyšet, že veškerý obchod s kryptoměnami poškozuje ekonomiku a proto je nyní přísně zakázán. Všechny stránky, které nabízejí služby za kryptoměny, jsou nyní v Číně také nelegální.

Rozhodnutí však není úplně nečekané. Již v květnu tohoto roku vláda rázně odmítla obchody s kryptoměnou a varovala občany, že pro své investice nebudou mít legální krytí. V červnu pak přikázali bankám, aby zastavili veškeré obchody s kryptoměnou. To způsobilo třeba to, že těžba Etheria v Číně klesla na pouhých 8.5%.

Je tak docela možné, že se čínský market s krytoměnou bude dále měnit. Ze statistik vyplývá, že do dubna 2021 Čína těžila 46.04% celkové bitcoinové produkce. Co to však znemená z dlouhodobého hlediska pro těžbu kryptoměn si zatím nikdo netroufá odhadnout.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.