Microsoft chce koupit Obsidian Entertainment!

Estimated read time 2 min read

Na internetu se povídá, že studio Obsidian čekají velké změny.

Podle posledních informací z různých zdrojů to vypadá, že se Microsoft velmi blíží k dokončení dohody o odkoupení studia Obsidian Entertainment. Serveru Kotaku to prozradili hned tři anonymní (ale prý velmi spolehlivé) zdroje. Takovéto dohody se někdy ale zruší z vteřiny na vteřinu, proto je ještě brzo na oficiální závěry. Jeden ze zdrojů říká, že vše je už jen otázka času. Druhý tyto informace potvrzuje se slovy: „smlouva už je na 90% hotová.“

Pokud se tato změna vlastnictví opravdu uskuteční, pro Obsidian to bude znamenat velké změny. Studio bylo celých 15 let naprosto nezávislé a dělali na svých vlastních (a velmi oblíbených!) RPG hrách. Mezi jejich největší výtvory patří Fallout: New Vegas. Dále můžeme jmenovat třeba Knights of the Old Republic 2 nebo serii Pillars of Eternity. Fanoušci tohoto studia budou vědět, že práve Pillars of Eternity toto studio celkem jistě zachránilo před bankrotem. Na Kickstarteru hra vybrala dostatek peněz, aby Osidian mohl dále fungovat. Úspěch se podařilo zopakovat i v roce 2015 se hrou Pillars of Eternity 2.

Úspěchů sice mají dost, nicméně v dnešním světě je velmi těžké, aby nezávislá studia dokázala udržet krok. Obzvlášť pro studio, které má více než sto zaměstnanců. Někteří fanoušci doslova prosí o nový Fallout, který by dostalo na starost právě toto studio. Něco takového je ale nejspíš v nedohlednu. V poslední době se zavřelo hned několik velmi dobrých herních studií (např. Telltale), proto dává smysl, že Obsidian hledají finanční zabezpečení právě u Microsoftu.

Pokračování na další stránce

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.