Microsoft blokuje stahování Windowsu v Rusku

Estimated read time 2 min read

Při pokusu o stažení Windowsu 10 nebo 11 vyskočí pouze chybová hláška.

Zdá se, že stažení Windowsu 10 a Windowsu 11 momentálně v Rusku není k dispozici. Na Twitteru a dalších sítích již velká řada lidí potvrdila, že při pokusu o stažení ISO souboru nebo instalčních nástrojů dostanou pouze chybovou hlášku. Zatím se neví, jestli jde o práci Microsoftu nebo jenom o chybu serveru.

Pokud se nyní pokusíte stáhnout nějaký nástroj k instalaci Windowsu 10 nebo 11, objeví se vám pouze prázdná stránka a hlášení „404 – File or Directory not Found.“ Při pokusu o přímé stažení ISO souboru pak stránka hlásí blíže nespecifikovaný problém.

(zdroj: Microsoft)

Microsoft má s Ruskem v poslední době velmi napjatý vztah. Společnost třeba výrazně pomohla ve zpomalení kybernetických útoků na Ukrajinu tím, že zrušila ruské domény. A v březnu pak byl v Rusku pozastaven prodej všech výrobků a služeb od Microsoftu.

Brad Smith, prezident Microsoftu, na svém blogu píše, že Microsoft nyní spolupracuje se špičkami světové politiky a snaží se situaci na Ukrajině přispět svým vlastním dílem. Od Microsoftu však zatím nejsou žádné informace, jestli se v tomto případě jedná o úmyslné blokování nebo jen chybu serveru. Bez přístupu k Windowsu 10 a 11 tak budou muset někteří přejít na starší verzi a to jim zcela určitě nikdo nepřeje.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.