Metro Exodus vyjde zatím na Epic Store, na Steam až za rok

Estimated read time 2 min read

Metro Exodus bude celý rok exkluzivně pro Epic Store.

Epic Games získalo další velký úlovek. Metro Exodus vychází 15. února a včera jsme se dozvěděli, že zatím vyjde pouze na Epic Games Store. Tato zpráva přichází krátce poté, co Epic oznámili unikátní partnerství s Ubisoft.

Jestli jste si už Metro předobjednali na Steamu, nemusíte se bát, hra vám samozřejmě dorazí hned po vydání 15.2. Budete si moci koupit i případná DLC. To platí ale jen pro předobjednávky, dokoupit si Steam verzi dnes už nestihnete. Včera byla hra odebrána ze Steam obchodu. Původně stála 59,99 euro a na Epic Storu bude stát jen 50 euro. Alespoň to je tedy pozitivní. Ze Steamu hra úplně nezmizí, bude k dispozici až za rok. Odemknout by se měla 14. února 2020.

K tomuto postupu mám ale velké výhrady. A nejsem jediný, ještě včera jsem dostal několik pozvánek do velmi naštvaných Steam skupin. Oznámení přišlo hrozně náhle a navíc nebylo poskytnuto moc informací. Deep Silver mají nyní dohodu s Epicem. Podle dostupných informací musí být hra na rok exkluzivní pro Epic Games Store. Údajně za to Epic zaplatili docela velké peníze.

Na Epic Storu si koupíte jak normální tak i gold edici (pokud jste třeba fanoušci sběratelských soundtracků).

Dlouho se nevědělo, jak na tom budou sběratelské edice s fyzickou kopií hry. Dnes ráno jsme se dozvěděli, že ke hře opravdu dostanete klíč na Epic Store.

Někteří říkají, že si Epic přivlastňuje hry násilím a nejednají vůči hráčům fér. Celý včerejší večer jsem brouzdal po fórech a narazil jsem i na několik digitálních petic. Co si o přesunutí Metro Exodus na Epic Store myslíte vy?

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.