Metro Exodus vyjde zatím na Epic Store, na Steam až za rok

Metro Exodus bude celý rok exkluzivně pro Epic Store.

Epic Games získalo další velký úlovek. Metro Exodus vychází 15. února a včera jsme se dozvěděli, že zatím vyjde pouze na Epic Games Store. Tato zpráva přichází krátce poté, co Epic oznámili unikátní partnerství s Ubisoft.

Jestli jste si už Metro předobjednali na Steamu, nemusíte se bát, hra vám samozřejmě dorazí hned po vydání 15.2. Budete si moci koupit i případná DLC. To platí ale jen pro předobjednávky, dokoupit si Steam verzi dnes už nestihnete. Včera byla hra odebrána ze Steam obchodu. Původně stála 59,99 euro a na Epic Storu bude stát jen 50 euro. Alespoň to je tedy pozitivní. Ze Steamu hra úplně nezmizí, bude k dispozici až za rok. Odemknout by se měla 14. února 2020.

K tomuto postupu mám ale velké výhrady. A nejsem jediný, ještě včera jsem dostal několik pozvánek do velmi naštvaných Steam skupin. Oznámení přišlo hrozně náhle a navíc nebylo poskytnuto moc informací. Deep Silver mají nyní dohodu s Epicem. Podle dostupných informací musí být hra na rok exkluzivní pro Epic Games Store. Údajně za to Epic zaplatili docela velké peníze.

Na Epic Storu si koupíte jak normální tak i gold edici (pokud jste třeba fanoušci sběratelských soundtracků).

Dlouho se nevědělo, jak na tom budou sběratelské edice s fyzickou kopií hry. Dnes ráno jsme se dozvěděli, že ke hře opravdu dostanete klíč na Epic Store.

Někteří říkají, že si Epic přivlastňuje hry násilím a nejednají vůči hráčům fér. Celý včerejší večer jsem brouzdal po fórech a narazil jsem i na několik digitálních petic. Co si o přesunutí Metro Exodus na Epic Store myslíte vy?