Legendární programátor John Carmack opouští Metu

Estimated read time 2 min read

Meta ztrácí další velkou tvář.

Reportéři New York Times před pár dny vynesli zprávu, že John Carmack opouští Metu. Carmack dlouhé léta zaujímal pozici CTO pro Oculus a na této pozici zůstal i pro akvizici Facebookem (teď Metou) v roce 2014. Jakmile se jeho rozhodnutí dostalo i k tisku, neměl už vývojář důvod mlčet a všechno tak řekl i na svém Facebooku.

Carmack nešetří chválou zejména na Quest 2. Říká, že je to skoro přesně to, co si od začátku představoval – mobilní hardware, volitené PC streamování, něco jako 4K obrazovka a energeticky šetrné. O samotném softwaru už tak pozitivně nemluví, ale i tak je velmi spokojený s tím, jak se Quest prodává. Největší problém vidí v samotné Metě, která je podle něj v chaosu.

Máme šíleně moc lidí i prostředků, ale neustále sabotujeme vlastní úsilí.

John Carmack

Carmack byl vždycky velmi důležitým členem Mety, ale sám přiznává, že firemní politiku přenechává jiným a soustředí se hlavně na technologie. I přes všechnu svou kritiku si ale stále myslí, že Meta bude předním VR průkopníkem.

John Carmack je známý především tím, že byl jedním ze zakladatelů id Software, kde pracoval na technologiích za Doomem, Wolfensteinem a Quakem. Dá se říct, že položil základy moderního 3D vykreslování. Pro Metu bude jeho ztráta jistě další ze sérií proher, kterým momentálně čelí.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.