Naštvaní hráči žalují Microsoft

Estimated read time 2 min read

Microsoft by podle nich odkoupením Activision Blizzardu získal velkou převahu.

Microsoft čelí další kritice kvůli plánované akvizici společnosti Activision Blizzard. Tentokrát však ne ze strany Sony nebo FTC, ale přímo od 10 naštvaných Call of Duty fanoušků, kteří na Microsoft podali žalobu.

Myšlenka jejich žaloby je však téměř totožná. Stěžují si, že na světě je jen několik velkých vydavatelů, kteří dokáží vydat skutečně velkou AAA hru, na kterou se těší miliony hráčů. Navzájem si tvoří konkurenci a posouvají tak odvětví dopředu. Pokud však dojde k masivním akvizicím jednou firmou, bude to pro hráče a celý byznys škodlivé.

Dále pak také zmiňují, že Microsoft záměrně lhal o podmínkách své akvizice Bethesdy. Tehdy slíbili, že odkoupení nebude mít žádný vliv na prodeje a všechny budoucí hry budou vydány i na konkurenční platformy. Poté však přišly hry Starfield nebo Redfall, které měly být i přes všechny sliby exkluzivitou jen na určité konzole.

Je pravda, že pokud Microsoft opravdu Activision Blizzard získá, dostane na trhu obrovskou převahu, protože bude mít v katalogu velké množství hráči oblíbených a očekávaných her. A to by mohlo poškodit zdravou konkurenci mezi Xboxem a PlayStationem. Toho se neobávají jen hráči, ale např. i Evropská Komise a samozřejmě Sony.

Všechny tyto strany nyní apelují na soud, aby akvizici zabránil. Rozhodnutí ale zatím nepadlo.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.