Legendární kanál Machinima definitivně končí

Estimated read time 2 min read

Všichni zaměstnanci i videa jsou pryč.

V lednu jste mohli zaznamenat, že z kanálu Machinima zmizela všechna videa. Nikdo však nevěděl, kam to vlastně spěje. Nyní je to ale oficiální – Machinima se zavírá. Minulý týden to řekli Otter Media serveru Deadline. Záznam dále říká, že součástí plánu bylo také propuštění 81 zaměstnanců.

„Velmi malý počet zaměstnanců Machinimy ještě zůstává, aby nadále poskytovali služby kombinovaného portfolia Otter Media,“ říkají zastupitelé Machinimy. „Machinima úspěšně uzavírá a ukončuje všechny dosavadní operace. A s tím samozřejmě souvisí i zánik pracovních pozic.“ Tento postup mi hodně připomíná ukončení stuida Telltale. S klidem tedy můžu říct, že Machinima opravdu končí.

Warner získal Machinimu v listopadu 2016. A velká společnost AT&T poté získala Warner v roce 2018. Zánik Machinimy je tedy výsledek reorganizace těchto dvou společností.

Machinimu jste mohli znát především díky poskytování herních Youtube partnerství. Hlavně na začátků „věku Youtuberů“ byla Machinima něco úplně nového a zajímavého. Herní kanály neměly šanci získat za svá videa zaplaceno, protože Youtube nechtěl herním kanálům partnerství poskytovat. Do hry se vložila Machinima a tyto kanály si vzala pod svá kříla. Tehdy však měla monopol a za své služby si brala až 50% výdělku! Tohle už by v dnešní době neprošlo. Bohužel to vypadá, že Machinima tak nějak zůstala ve staré době a nedokázala nabídnout tak zajímavé podmínky, jako jiné společnosti.

Machinima už nyní patří minulosti a je čas se s ní rozloučit. Jsem ale přesvědčen, že právě Machinima zajistila tak velký boom v oblasti herního obsahu na Youtube.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.