Na trh vstoupily falešné AMD chladiče. Dejte si pozor!

Estimated read time 2 min read

Dejte si pozor na falšené AMD chladiče!

Když jsem poprvé spatřil obrázky údajně vylepšeného chladiče Wraith Prism RGB, byl jsem skutečně potěšený. Chladič měl obsahovat dvě tepelné trubice navíc, což by z něj dělalo ještě efektivnější zařízení. Bohužel se ale ukázalo, že chladič je jen falešná náhražka, která se momentálně šíří po trhu s komponenty. Dejte si pozor, protože obrázky jsou skutečně přesvědčivé.

Tepelné trubice hrají v moderních chladičích velkou roli a proto přidání dalších extra by mělo obrovský potenciál.

Z historie už víme, že chladiče přibalené přímo s procesory jsou většinou nepoužitelné. U procesorů Ryzen to ale neplatí, protože chladiče fungují opravdu skvěle. Oproti některým chladičům třetích stran však pořád trochu zaostávají. Vylepšení v podobě extra tepelncých trubic by jim proto určitě pomohlo.

Větší chladící výkon by umožnil mnohem větší možnosti taktování a hlavně trochu dělší životnost procesoru. Na ničem z toho ale však nezáleží, protože tyto „vylepšené“ chladiče jsou podvrh.

AMD upozorňuje, že tyto procesory sice vypadají jako jejich produkt, ale nemají s nimi absolutně nic společného. Zároveň také zjišťují, odkud se tyto chladiče šíří. Tyto falešné chladiče totiž používají i oficiální AMD logo, což se firmě vůbec nezamlouvá.

Mějte prosím na paměti, že toto nejsou otestované AMD produkty a proto v žádném případě nemůžeme zaručit kvalitu, které se v naší firmě snažíme dosáhnout.

Pokud tedy kupujete nějaký Ryzen procesor nebo jen dokupujete nový chladič, ujistěte se, že chladič skutečně patří do rodiny AMD a nejde jen o podezřelou náhražku.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.