Konečně víme více o tajemném Portal prequelu

Estimated read time 2 min read

Konečně víme více!

Krátce po vydání Orange Boxu se ve Valve začalo pracovat na experimentech, od kterých si Gabe Newell sliboval, že ve studiu probudí novou vlnu kreativity. Jeden z těchto experimentů nestl název F-Stop. Ve Valve se stal takovým hitem, že se rozhodli jej vydat v plné verzi jako prequel hry Portal. Z nějakého neznámého důvodu se však od projektu odstoupilo. Vznikla tak další Valve záhada, kterou se fanoušci snažili dlouhá léta rozluštit.

Valve o F-Stop moc nechtělo mluvit a proto o něm skoro nic nevíme. Možná doufali, že se k němu jednoho dne vrátí a dokončí jej. Zdá se ale, že to se teď změnilo. Na Youtube se chystá serie s názvem Exposure, o kterou se stará studio LunchHouse Souftware. Ti nám vysvětlí, jak mělo F-Stop fungovat a ukážou jej přímo v akci.

https://www.youtube.com/watch?v=x9vUzt9xhnI&feature=emb_title

LunchHouse Software dostali od valve speciální povolení, podle kterého mohou pokračovat ve výoji a využít jejich kompletně původní kód. Nemusíte se tedy bát, protože nepujde o žádnou lacinu náhražku.

Gameplay v ukázaném klipu dost připomíná hru Superliminal. To je možná ten důvod, proč se Valve rozhodlo o projektu konečně promluvit. Není totiž potřeba skrývat koncept, který už stejně použil někdo jiný.

Žádné datum vydání zatím nebylo stanoveno. Vše prý musí být ještě pořádné projednáno s vedením Valve.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.