Kolik zaplatil Epic za Control exkluzivitu?

Estimated read time 2 min read

Tak tohle bylo opravdu drahé.

PC verze hry Control od Remedy je zatím exkluzivní pouze pro Epic Games Store. Obchod už dříve za hry zaplatil velké peníze, ale teď se opravdu plácli přes kapsu. Díky finanční zprávě od Digital Bros (společnost vlastnící 505 Games) víme, kolik přesně Epic za exkluzivitu zaplatil. Jde od 9,49 milionů eur, což je v přepočtu asi 245 milionů Kč. Tak si říkám, jestli tohle není už trochu moc.

Z této částky si 45% vezme 505 Games a zbytek jde přímo na účet Remedy. Epic se rozhodl tuto situaci vůbec nekomentovat. Všem ale vzkázali, že by si Control měli určitě vyzkoušet.

Všichni by si Control měli zahrát. Je to velmi dobrá hra.

S tím musím určitě souhlasit. Ve hře se pořád něco děje a podivná fyzika tomu všemu nasadí korunu. Už dlouho jsem nic takového neviděl.

Takto velká částka pravděpodobně slouží i jako platba předem. To znamená, že Remedy a 505 Games nějakou dobu ze hry nevydělají ani korunu. Cena byla propočítána tak, aby se ujistili, že dostanou alespoň takové peníze, jaké podle nich Control od svého vydání vydělá. Do ceny započítali také to, že se díky exkluzivity určitě nějaké tržby ztratí.

505 Games rovnou podepsali další dohodu s Epicem. Ta se vztahuje na hru Journey to the Savage planet od Typhoon Studios.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.