Jak Hayao Miyazaki vybírá nové zaměstnance?

Estimated read time 2 min read

Chtěli byste pracovat pro Studio Ghibli? Tak se pořádně připravte!

Ještě mu nebylo ani 20 let a už pracoval pro Studio Ghibli, které vede samotný Hayao Miyazaki. Mladý animátor Kenji Itoso se nedávno rozpovídal o tom, jak jako jediný prošel pohovorem, který vedl právě Miyazaki.

Itoso vzpomínal, jak Miyazaki a Toshio Suzuki, které až do nedávna viděl jen v televizi, seděli u stolu a připravovali skupinový pohovor. Na uvolnění atmosféry se Miyazaki zeptal, jaký film zájemci naposled viděli. Zdá se to jako neškodná otázka, ale je za ní schováno mnohem víc…

Jeden z uchazečů odpověděl: „Viděl jsem My Neighbor Totoro. Ten film miluju a mám snad každý kousek merchendisingu.“ Na to Miyazaki dodal: „To mě těší. Já osobně si ale myslím, že Totoro není moc roztomilý. Může se sice smát a šaškovat, ale uvnitř je pořád hrozivá bestie. Jediný důvod proč Satsuki a Mei nesnědl je fakt, že prostě neměl hlad.

Potom se Miyazaki zeptal všech uchazečů, co si o jeho tvrzení myslí. Někteří odpověděli, že je to zajímavé, jiní řekli, že je to pro ně šok.

Itoso byl jeden z posledních. Film měl nakoukaný několikrát a tak si vzpomněl, že Totoro neměl tak úplně ostré zuby. Jeho chrup se vyvinul tak, aby mohl rozkousat spíše zeleň než maso. Celou dobu si myslel, že Totoro byl bíložravec a nikdy by Satsuki a Mei nesnědl. Zachoval tedy chladnou hlavu a Miyazakimu řekl, že to je nemožné, protože Totoro je bíložravec. Miyazaki se prý pak jen vlídně usmál.

Práci nakonec dostal jako jediný právě Kenji Itoso. Miyazaki řekl, že je pro něj velmi důležité, aby lidé, kteří pracují v zábavním průmyslu, měli vlastní rozum.

Itoso nyní pracuje pro jedno z nejlepších studií v Japonsku. A stačilo k tomu tak málo…

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.