Hry Lego: Lord of the Rings a Hobbit zmizely ze Steamu

Estimated read time 2 min read

Kam zmizely Lego hry ze Středozemě?

Měli jste v plánu udělat si výlet do Lego Středozemě? Tak snad jste stihli Lego: Lord of the Rings a The Hobbit, když je minulý měsíc rozdával Humble Store zcela zdarma. Obě hry se totiž ztratily nejen ze Steamu, ale i ze všech ostatních digitálních obchodů.

Uživatel Redditu SuperMoonkey se snažil zmapovat situaci a jeho „výzkum“ bohužel tuto skutečnost jen potvrzuje. Hry už neseženete na žádném z digitálních obchodů. Ve Steam vyhledávání se vůbec neukazují, jejich stránky však stále existují. Tlačítko k zakoupení zmizelo.

Za taková náhlá zmizení her většinou může vypršení digitální licence. Stalo se to třeba Spider-man hrám od studia Activision. Nebo hra Alan Wake byla stažena kvůli licenci na soundtrack. Tyto Lego hry vydává Warner Bros. Interavtive Entertainment. Licence na filmy a video hry Středozemě ale dává Warner Bros. Raději nad tím moc nepřemýšlejte, je to zmatené.

Musím vás však upozornit, že hry ze Středozemě zcela nezmizely. Třeba Shadow of War a Shadow of Mordor jsou stále normálně k dispozici. Jak se tedy hry liší? Lego hry jsou založeny na původním filmu. Později zmíněné hry jsou „samostatné“ s otevřeným světem. Filmové a herní práva jsou dvě rozdílné věci. Warner Bros. size zajistili licenci na obě, nyní však možná jednu ztratili.

Pokud hry už vlastníte, nemusíte se ničeho bát, stále si je můžete normálně zahrát. Určitě si ale aktivujte své Humble klíče, protože ty časem vyprchají.

Na závěr bych chtěl říct, že hry se možná zase objeví. Já tomu pevně věřím, už se to totiž hodněkrát stalo. Třeba Alan Wake zmizel jen na krátký čas a zase se v obchodech objevil.

 

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.