Hra Outriders nevydělala skoro žádné peníze

Estimated read time 2 min read

Square Enix se trochu přepočítalo.

Outriders od studia People Can Fly vyšlo v dubnu 2021. Vydavatelé hry, Square Enix, si pochvalovali, že hra vypadá slušně a má velký potenciál stát se jejich další skvělou serií. Potom se ale všechno trochu zvrhlo. Vývojáři z People Can Fly si začali stěžovat, že je Square Enix schválně drží mimo děj a nechce jim říct, jak se hře skutečně daří. Nyní se však rozhodli jít s pravdou ven – pro hru to bohužel nevypadá moc dobře.

Ve finanční zprávě se dočteme, že vývojáři měli od Square Enix dostávat bonusové platby v případě, že si hra povede dobře. Za celé další období však neobdrželi ani jednu platbu, což ukazuje na to, že hra stále ještě nezaplatila své vlastní náklady.

Najednou to tak vypadá, že se další velký hit od Square Enix nekoná. Začáteční nadšení mohlo být zapříčiněno hlavně tím, že si hru vyzkoušeli majitelé Xbox Game Passu a pak ji zase odinstalovali a šli dál. Vývojáři nyní říkají, že i přes takové ohlasy mají v plánu do hry vydat alespoň jedno DLC. To by mělo vyjít někdy tento rok. Přiznávají ale, že od vydavatelů už žádné peníze za hru zřejmě neuvidí.

Jako poučení si můžeme odnést hlavně to, že počty hráčů hned po vydání rozhodně nejsou směrodatným číslem a to platí dvojnásob, když chceme hru, která hráče aktivně udrží na dlouhou dobu. Vývojáři ale nezoufají a dávají velké naděje ve svůj další projekt velmi podbného ražení, který by měl vyjít v roce 2024.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.