Hearthstone trofej se vítězi rozpadla přímo v rukou

Estimated read time 2 min read

Jak se říká – není všechno zlato, co se třpytí. A na esport scéně toto pravidlo platí až podezřele často. Poslední dobou se tu objevil takový trend, že se trofeje vítězů rozpadají v přímém přenosu. Své o tom ví i Hearthstone hráč Eddie „Eddie“ Lui.

Eddie triumfálně zakončil Hearthstone Master Tour vítězstvím nad svým soupeřem z Hong Kongu. Oslava ale skončila docela rychle, když si šel převzít svou trofej. Nestihl ji ani zvednout nad hlavu a už mu vrchní díl padal k botám. Vše bral naštěstí s humorem. Určitě to ale není něco, na co můžou být lidé z Blizzardu hrdí. A už vůbec ne v době, kdy se na ně valí vlna negativních komentářů kvůli špatnému zacházení s hráči, kteří podpořili protesty v Číně. Rozpadlá trofej je tak spíše vizuální metaforou celé této situace.

Eric Elliot z Blizzardu všechny uklidňuje, že se trofej vlastně nerozpadla. Prý byl jen vrchní díl špatně upevněn. „Rozkládací“ trofej tak měla zajistit lepší podmínky při cestování. Všechny ale ujistil, že kdyby se opravdu zlomila, hned by ji samozřejmě opravili.

Člověk by řekl, že se letos už poučili, když jsme viděli, jak se přímo v živém přenosu rozpadla Overwatch trofej. Shanghai Dragons tehdy vyhráli, ale pohár se jim doslova lámal v rukou.

Další příklad můžeme najít třeba v roce 2018, kdy se na GameForce Masters rozpadla trofej přímo na podstavci. A to je jen pár příkladů z mnoha.

Je zajímavé, že všechny vyhrané poháry ze střední školy stále stojí, ale ty pořádné herní trofeje se rozpadají během pár minut. V esportu se točí neskutečně velké množství peněz. Předpokládal bych, že společnosti investují o pár korun víc a nechají si hráče domů odvézt opravdovou cenu a ne jen levnou plastovou náhražku.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.