Half-Life 2 VR mod je po letech vývoje konečně k vyzkoušení

Estimated read time 2 min read

Autoři nyní čekají na shválení od Valve.

Po dlouhých pěti letech urputného vývoje jsme se dozvěděli, že Half-Life 2 VR mod bude mít v září svou první veřejnou betu. Jde vlastně o VR mod, ve kterém si můžete Half-Life 2 zahrát ve stylu Half-Life: Alyx. Zvlášť zábavné pak určitě budou sekvence s autem.

Pokud vás zajímá, jak hra nyní vypadá, můžete se podívat na trailer níže. Je dobře, že vývojáři projekt neopustili, protože to nakonec vypadá docela povedeně. Neznalý člověk by možná mohl usoudit, že jde o oficiální VR podporu přímo od Valve. Autoři modu říkají, že po velmi pozitivním soukromém testu byli nadšení a rozhodli se, že je konečně čas nechat mod otestovat i širokou veřejnost.

Mod by měl být úplně zdarma a hratelný každým, kdo vlastní kopii Half-Life 2 a headset s podporou SteamVR. Jediný zádrhel může být to, že si mod bohužel nezahrajete na samostatném headsetu. Ke hraní je totiž potřeba být stále připojen k PC. Stále se však čeká na schválení od Valve, aby bylo možné mod hodit i na Steam.

Autoři dále říkají, že projekt zatím není ani zdaleka hotov a jde jen o beta test. V plánu mají třeba i VR podporu pro Epizodu 1 a 2. Práce by měla začít hned po skončení veřejné bety a opravě všech nalezených chyb.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.