Half-Life 2 oslavilo 15. narozeniny

Estimated read time 2 min read

Half-Life 2 už má občanku!

Před pár dny (16.11.) slavilo Half-Life 2 své 15. narozeniny. 16. listopadu 2004 vydalo Valve jednu z nejúspěšnějších PC her všech dob. Half-Life 2 se stalo základem pro několik generací nových her a modů. FPS příběh Gordona Freemana a revoluční engine nám dal možnost doslova si hrát se světem okolo nás. Bez Half-Life 2 a jeho Source Enginu bychom dnes neměli další velké ikony, jako třeba Team Fortress 2 nebo Portal.

Half-Life 2 také zajistilo vzestup novéhu Steamu, tak, jak ho známe teď. Už nešlo jen o multiplayerovou platformu, ale postupně se z něj stávala hlavní herní platforma všech světových PC hráčů.

Můžete si myslet, že po 15 letech bude Half-Life 2 už mrtvé. Opak je ale pravdou. Do dnešní doby vznikají různorodé mody, díky kterým se ke hře můžete vracet znovu a znovu.

Hodně lidí začalo svou „herní karieru“ právě díky Half-Life 2. Není snad žádný hráč, který by o této hře nikdy neslyšel. Do teď se hráči hádají, jestli někdy vznikne pokračování. Valve nám občas předhodí malé easter eggy, které naznačují, že by se Half-Life 3 mohlo stát realitou. Většinou jde ale spíš o krutý žert.

A ještě malá poznámka na konec. Uvědomme si, že Half-Life 2 už je tak staré, aby v České Republice získalo občanku. Čas letí možná až moc rychle…

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.