Fortnite drasticky změnil svou velikost na disku

Estimated read time 2 min read

Hra je teď asi o 60GB lehčí.

Ani nevím jak, ale Fortnitu se povedlo za svou existenci nafouknout až na 90GB. To se naštěstí díky novéo updatu mění. Podle vývojářů je taková velikost pro jeden battle royale nepřijatelná a podařilo se jim požadované místo asi o dvě třetiny zmenšit.

Verze 14.40 už na váš stroj určitě dorazila a pokud jste se divili, že má asi 27GB, teď už alespoň víte proč. Tento update se zaměřil především na úklid herních souborů a redukci potřebného místa.

Mějte prosím na paměti, že nejnovější patch bude větší (asi 27 GB). To je hlavně proto, abychom mohli optimalizovat PC verzi a zredukovat tak velikost.

Pokud jste tedy Fortnite odinstalovali, protože jste potřebovali volné místo, možná jej budete moci zpátky nainstalovat. Nová instalační velikost nepřesahuje 32GB a to už je myslím docela dobrý. Update navíc pomůže zajistit rychlejší načítání a to, že budoucí updaty budou méně náročné na volné místo.

Fortnite vždycky nebylo tak velké. Na svém začátku požadovalo pouze 18GB, ale jak se měnila mapa a přidávaly nové kosmetické úpravy, hra pomalu rostla.

Myslím, že tohle je pro všechny určitě vítaná zpráva. Možná by se mohlo Call of Duty: Modern Warfare trochu inspirovat?

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.