Faze Clan hostoval první kompetitivní Among Us turnaj

Estimated read time 2 min read

Sledovat tento turnaj bylo opravdu zábava.

Kompetitivní lhaní je nyní oficiálně sportem. Jako první tuto novinku zavedl Faze Clan, když hostovali svůj Among Us turnaj. Byla to velmi zajímavá podívaná a kromě občasného skákání mezi streamy šlo vše vlastně docela dobře.

Among Us není jednou z her, která by zrovna zapadala do soutěžní scény. Hlavním faktorem je především to, že nemůžete předem určit, kdo bude impostor. Velká část hry je tak náhodná, protože jinak by nefungovala.

Jak si s tím tedy pořadatelé turnaje poradili? Vymysleli vcelku dobrý systém bodování. Impostor je většinou v obtížné pozici a proto za každé vítězství dostal 5 bodů a každý crewmate pouze 4. Impostor dále dostal 1 bod za každé zabití. Crewmate mohl získat 2 body za každé hlasování proti skutečnému impostorovi a naopak ztratit bod, pokud hlasoval špatně.

Tento systém zaručil i několik velmi zajímavých okamžiků. Jednou se stalo, že impostor naháněl svou oběť tak dlouho, až bylo jasné, že nepřítelem je právě on. Proto tedy ještě před hlasováním zabil jednoho z hráčů přímo před zraky ostatních, aby si zajistil alespoň nějaký bonusový bod.

Také to ale znamenalo, že se crew držela více v jedné velké skupině a impostor tak nemohl nic moc udělat. I takové hry bohužel nastaly.

Vítězem celého turnaje se na konec stal streamer Yetiapocalypse. Na celý turnaj se můžete podívat na Twitchi. V Among Us sice nevidím moc velký esport potenciál, ale na hodinku to byla docela zábava.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.