Fortnite dostal přes noc obrovský grafický update

Estimated read time 2 min read

Epic předvádí možnosti Unreal Enginu ve Fortnite.

Ještě nedávno jsme mohli popsat Fortnite jako celkem dobře vypadající hru, kterou rozjedete snad na úplně čemkoli. Po obrovské aktualizaci s Kapitolou 4 se však grafické zpracování hry podstatně změnilo. Nová mapa s několika biomy vypadá teď ještě lépe díky vylepšenému globálnímu osvětlění a zajímavým možnostem reslistických odrazů.

To všechno a mnohem více je možné díky přechodu na Unreal Engine 5.1. Fortnite nyní využívá Nanite a Lumen pro realističtější nasvětlení scény a vyzvednutí detailů v texturách. Pokud vás tyto nové možnosti zajímají, určitě se podívejte do nastavení a hledejte možnost zapnutí technologie Nanite. Díky ní se vám pak zpřístupní celá řada možností. Jednou z nejlepších jsou asi dynamické stíny, které vynikají díky častému koloběhu denního cyklu. A v lesnatých nebo zmrzlých oblastech určitě poznáte rozdíl díky ray-tracovaným odrazům.

(zdroj: Epic Games)

Samozřejmě vám už možná dochází, že tyto nové grafické možnosti budou znamenat, že hru už nerozjede kdejaká kalkulačka. Pokud chcete opravdu to nejlepší, musíte počítat s poklesem FPS. Hardware posledních generací by však měl udržet FPS stabilně někde kolem čísla 60. Samozřejmě není nutné všechna nová nastavení zapínat.

Je opravdu úžasné, že Epic něco takového do Fortnitu zavedl. Nejde ale ani tak o cílený update hry, jako spíše ukázka toho, co dokáže Unreal Engine udělat i ve hře jako Fortnite. Epic tak určitě doufá, že stále více vývojářů si tento engine zvolí pro své další projekty. Určitě existují mnohem lepší hry, kde se dá demonstrovat síla Unreal Enginu 5, ale i takto velký grafický update ve hře jako Fortnite je určitě dechberoucí.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.