Epic má konečně plnou podporu na crossplay se Steamem!

Estimated read time 2 min read

Hráči přes Epic a Steam budou moci hrát mnohem více spolu.

V roce 2019 Epic zpřístupnil své online nástroje i všem ostatním vývojářům. Balíček nástrojů obsahoval systém na seznam přátel, matchmaking, lobby, žebříčky a crossplay mezi platformama. Díky těmto možnostem pak mohli hráči hrát Fall Guys společně na PC i PlayStationu. Nyní Epic posouvá své nástroje ještě trochu dál a umožňuje crossplay mezi samotným Epicem a Steamem!

Tyto skvělé zprávy nám byly oznámeny skrz video, kde se dva kamarádi snaží hrát společně fiktivní hru, jenže jeden z nich přes Epic a druhý přes „PC Store.“ Mají štěstí, protože díky Epicu si dnes spolu zahrát můžou.

Na blogu od Epicu se však na nějaké slovíčkaření nehraje. Rovnou nám bylo sděleno, že Epic Online Services nyní podporují i crossplay mezi Steamem a Epic Games Storem. A dokonce do budoucna slibují, že budou přidány i další oblíbené obchody. Kromě toho se pak pracuje na podpoře pro macOS a Linux. No a k tomu pak ještě přibudou další mobilní platformy.

Samotní vývojáři si samozřejmě mohou vybrat, jaké nastavení pro svou hru chtějí a to včetně crossplay možností. Seznamy přátel se v takovém případě rozšíří o všechny ostatní povolené platformy a společné hraní tak bude velmi jednoduché. Epic se netají tím, že crossplay považují za svou prioritu. Tim Sweeney už nějakou dobu tvrdí, že je v nejlepším zájmu všech hráčů prosazovat hraní napříč obchody.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.