Epic Games žaluje herního testera za zveřejnění screenshotu

Estimated read time 2 min read

Únik informací o druhé kapitole Fortnite má nečekanou dohru.

Herní tester Lucas Johnston má problém. Epic Games ho žaluje za to, že zveřejnil detaily druhé kapitoly Fortnite ještě před vydáním. V době, kdy pracoval v Keywords Studios (které Fortnite testuje) měl zveřejnit screenshot, který si mohl prohlédnout celý internet.

Johnston prý udělal screenshot 30. srpna a následně jej 12. září nahrál na forum Fortnite Competitions. Hned následující den dostal výpověď. Tím to ale nekončí. Epic Games si takový podraz nechtějí nechat líbit.

Johnston se ale brání. Přiznal, že screenshot pořídil a následně si ho přeposlal do své vlastní emailové schránky. S únikem snímku na internet ale prý nemá nic společného.

V herním průmyslu může mít únik takové informace fatální následky. Alespoň pro vývojáře určitě. Epic Games proto chtějí náhradu škody ve výši asi 85 tisíc dolarů! Epic Games však říkají, že tím nepoškodil jen je samotné, ale taky hráče. Vzal jim totiž možnost těšit se na něco nového a nepředvídatelného. Tím se komunita o nové updaty méně zajímá a vývojáři tak mohou ztratit spoustu peněz. Tak drasticky bych to sice neviděl, ale něco na tom asi bude.

Podobný případ se odehrál i před měsícem, kdy si žalobu od Epic Games vyslechl Ronald Sykes, který také dříve naspoileroval novinky ve Fortnite.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.