Epic čelí další žalobě kvůli emotu

Estimated read time 2 min read

Emote „It’s Complicated“ je prý okopírovaný.

Je to skoro jako návrat do roku 2018 – Epic čelí žalobě kvůli údajnému zneužití dalšího emotu. Tentokrát jde o „It’s Complicated“ emote, který údajně vytvořil Kyle Hanagami pro skladbu How Long už v roce 2017.

Epic podobným obviněním čelil hlavně v letech 2018 – 2019. Různým lidem se nelíbilo, že Epic okopíroval jejich pohyby a přitom autorům nezaplatil a ani se o nich nezmínil. Epic tak pod nátlakem musel změnit svou strategii a začít kupovat licence na své tanečky. Většinou však Epic nabídl spolupráci menším tvůrcům např. z platformy TikTok, kterým nemusel platit až tak moc peněz. Kyle Hanagami je však profesionálem, který si je dobře vědom ceny své práce. Žádnou nabídku na spolupráci od Epicu však nedostal.

Hanagamiho zástupce říká, že tento případ je trochu jiný. Jedná se totiž o již dlouho licencovanou choreografii a není proto pochyb, že je možno vymáhat její licencování.

Epic profituje na práci mého klienta bez žádné kompenzace. Kylova registrovaná choreografie je prodávána jako item ve Fortnite Item Shopu bez jeho vědomí a povolení. Cítil proto povinnost postavit se za svou práci a své kolegy. Autorská práva ochraňují choreografii stejně tak, jako ochraňují jiná umělecká díla. Epic by měl tento fakt respektovat a zaplatit tvůrcům příslušné licence.

Advokát David Hecht

Po porovnání pohybů vedle sebe je zřejmé, že jsou skoro identické. To však není dostatečné. It’s Complicated emote obsahuje jen malou část celé choreografie a navíc má prvky, které jsou úplně originální. To je právě ta skulina, kvůli které jsou autorská práva na choreografii tak těžká vymáhat.

Hanagami požaduje soudní příkaz o zákazu prodeje tohoto emotu a taky finanční odškodnění od Epicu.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.