EA zvedá ceny svých starých her na Steamu

Estimated read time 2 min read

Některé EA hry teď koupíte mnohem levněji na Originu.

EA se konečně po dlouhé pauze vrací opět na Steam. Někteří hráči si ale všimli, že jejich staré hry, co se na Steamu stále prodávaly, rychle zdražují. Jedná se však spíše o regionální změny, protože ceny v Americe zůstávají stejné.

Největší změnu ceny zažilo asi Sim City 4: Deluxe Edition. Tato hra je téměř 16 let stará a její cena se i tak zdvojnásobila. Pokud vás zajímají kompletní změny, bude nejlepší kouknout se rovnou na SteamDB.

Zvýšení cen však v herním průmyslu není až tak neobvyklé. Vydavatelé často zvedají ceny těsně před slevou, aby poté ze slev získali více peněz. Vlastně je to úplně to stejné, jako potkáváme skoro každý den v supermarketech.

Změny cen ale nejsou jednotné. V různých zemích se změny projevily různými způsoby. Někde je dražší Dead Space 2 a jinde zase Dragon Age. Když si projdete seznam EA her, zjistíte, že změna ceny se týká skoro všech starších titulů. Navíc to vypadá, že zdražování se děje pouze na Steamu. Pokud tedy chcete EA hry sehnat za dobrou cenu, určitě se teď vyplatí zapnout spíše Origin.

Zatím se přesně neví, co je důvodem pro tak velké změny. Navíc je velmi divné, že ceny EA her na Steamu jsou teď v různých částech světa velmi nekonzistentní.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.