Dokument o matce, která díky VR potkala svou mrtvou dceru

Estimated read time 2 min read

Jang Ji-sung se díky VR znovu setkala se svou mrtvou dcerkou.

Korejský dokument odvysílaný 6. února ukazuje Jang Ji-sung, matku čtyř dětí, jak si nasazuje headset a znovu se setkává se svou dcerou Nayeon. Její dcera však zemřela v roce 2016 na nevyléčitelnou chorobu. Bylo jí tehdy pouze 7 let.

Tým vývojářů strávil „modelováním“ Nayeon celých osm měsíců. Podařilo se jim ale vytvořit holčičku i s jejím původním hlasem. Scéna v parku pak připomíná den, kdy dcera s mámou slavili narozeniny.

Na internetu je k dispozici 10 minut záběrů z tohoto dokumentu. Můžete se podívat, jak Jang Ji-sung znovu potkává svou dceru.

Není to však nic pro slabé povahy. Matku rychle ovládnou smutné emoce a nejprve se bojí s virtuální holčičkou vůbec promluvit. Vůbec se jí nedivím. Nakonec se k tomu ale odhodlá a začne si se svou VR dcerou hrát a povídat. Celá její rodina tuto scénu sleduje a jen těžko se brání slzám.

Ať se to zdá jakkoli podivné, na toto téma se poslední dobou mluví docela často. Některé zdroje uvádějí, že interakce s mrtvými díky VR by se v budoucnu mohlo stát normou. Už existuje několik velmi slibných projektů, které na takovém řešení pracují. Stačí jim jen poskytnou fotky nebo videa a algoritmus začne čarovat.

Zní to jako nádherný námět na sci-fi knížku. Někteří si ale myslí, že za tímto nápadem spíše stojí velké společnosti, které se pro masivní sběr dat nezastaví opravdu před ničím.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.