EA oznamuje svou úplně poslední FIFU

Estimated read time 2 min read

Konec jedné éry.

Poslední rok nastalo mezi EA a organizací FIFA drama kvůli názvu dlouholeté herní serie. Momentální licence na značku FIFA již vývojářům z EA končí a poté plánují dělat další fotbalové hry pod názvem EA Sports FC. Končí tak jedno velké partnerství a pro FIFU to znamená, že pokud se chce udržet i na tomto trhu, bude si muset vytvořit vlastní hry úplně od začátku.

Konečnou hrou tohoto partnerství bude FIFA 23, která vyjde na PC 30. září. Tento díl bude mít poprvé i několik ženských klubů. Po vydání se pak můžeme těšit třeba na Quatar World Cup nebo ženské šampionáty. Vývojáři se nyní chlubí tím, že ve hře mají nový systém fyziky. Integrace ženského fotbalu navíc znamená, že bylo potřeba udělat animace pro realističtější pohyb.

(zdroj: EA)

FIFA 23 slibuje přes 19 tisíc fotbalistů a 700 týmů, 100+ stadionů a více než 30 lig. Licence zahrnuje samozřejmě všechny známé ligy jako UEFA Champions League, Premier League nebo Bundesliga.

Pozornější si možná mohli všimnout, že změna značky už pomalu začala. EA totiž tuto FIFU nazývá spíše EA SPORTS FIFA 23 a hráče tak připravuje na pomalý přechod k nové značce.

Konec herní značky FIFA od EA na mě působí trochu nostalgicky. Tyto hry pro mě byly vždy go-to sportovní tituly a dokážu si představit, že generace dnešních fotbalistů vyrostla právě na nich. EA nyní tvrdí, že se kromě jména nezmění vůbec nic. Tak uvidíme…

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.