Doom už běží i na těhotenském testu

Estimated read time 2 min read

Nová herní platforma?

Jako hráči máme jedno společné – všichni chceme vidět Doom běžet na téměř čemkoli. Díky Foone Turing teď máme další platformu, na které se dá Doom hrát. Už víme, že hru rozjedeme i na těhotenském testu!

Přes víkend jsme se mohli podívat na gif, který ukazoval, jak se Doom renderuje na displeji těhotenského testu. O den později už byla hra dokonce i hratelná a svět tak má novou platformu, na které si může legendární hru zahrát. Opravdu malinký display znamená, že vidíte spíše jen takový náznak Doomu. Jasně vidíte zdi, podlahu a dveře. Když se ale Imp přiblíží dostatečně blízko, je naprosto jasné, na co se to vlastně díváte.

Těhotenské testy jsou v dnešní době už docela propracovaná zařízení. Uvnitř najdete 8-bitový microcontroller, který se dá porovnat s těmi, co se kdysi nacházely v počítačích. Možná jsou dokonce rychlejší než ty, které kdysi používalo ve svých počítačích IBM.

Samotná testující část je pořád stejná. Celý miniaturní počítač má pouze za úkol původní kousek papírku přečíst a zobrazit vám výsledek. A potom celé zařízení prostě vyhodíte. Je to vlastně takový počítač na jedno použití.

Samotný čip uvnitř testu se bohužel nedá programovat a Doom na něm jen tak nerozjedete. Nemusíte se tak hnát do obchodu s tím, že si dnes užijete herní noc. Autoři tvrdí, že rozjet Doom na této „platformě“ bylo docela složité a celý proces vysvětlí později.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.