Dmitry Glukhovsky pracuje na dalším Metru!

Estimated read time 2 min read

Herní serie prý bude pokračovat!

Dmitry Glukhovsky v roce 2016 řekl, že po vydání knihy Metro 2035 se žádné další už nedočkáme. To ale neznamená, že samotný děj nemůže pokračovat jiným způsobem.

Hlavní otázky byly zodpovězeny v Metro 2035. Ikdyž nebudou žádné nové knížky, neznamená to, že Artyomův příběh nemůže pokračovat někde jinde.

Dmitry Glukhovsky

Něco takového se vlastně stalo s Metro: Last Light. Ti znalejší si určitě všimli, že hra se nezakládá na knížce Metro 2034. A4 Games si totiž mysleli, že se její děj do hry moc nehodí. Glukhovsky tek pomohl napsat trochu jiný příběh, který pak částečně použil v knížce Metro 2035. Třetí ze serie, Metro Exodus, navázalo na události z Last Light a navíc ukázalo i postavy z 2035.

Vypadá to, že Glukhovsky chce svůj slib opravdu dodržet. Říká, že serie Metro bude pokračovat. Na Instagram napsal, že už pracuje na příběhu.

Podle mě je ještě moc brzo dělat si nějaké velké naděje. Po ne zrovna vydařeném startu Metro Exodus jsem si myslel, že serie už pokračovat nebude.

Je to ale příjemné překvapení. Glukhovsky je dobrý autor, který určitě nezklame. V roce 2016 odmítl nabídku na filmovou adaptaci Metra, protože se mu zdála moc „západní,“ což se do Metra vůbec nehodí.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.