Discord minulý rok zabanoval tisíce extremistických serverů

Estimated read time 2 min read

Čistka na Discordu.

Stejně jako spoustu dalších, i Discord pravidelně vydává transparentní reporty o svém hospodaření. Určitě nikoho nepřekvapí, že od začátku pandemie se uživatelská základna zvedla o zhruba 40 milionů uživatelů. Jenže to s sebou přináší také nástrahy, díky který musí Discord jednat a aktivně uživatele banovat.

Jedná se především samozřejmě o spamovací boty. Za spam bylo v minulém roce zrušeno přes 3 miliony účtů. Ani servery však neprošly bez povšimnutí. Servery byly většinou rušeny kvůli vazbám na kybernetické útoky, ale minulý rok se k tomu navíc přidal i extremismus.

Discord si tak došlápl hlavně na násilné extremistické skupiny. Jednou ze zasažených je třeba skupina „Boogaloo Boys,“ která se aktivně hlásí k incidentu v Kapitolu. Ban rovněž obdrželo 334 serverů s vazbou na konspirační QAnon. Celkově se ukázalo, že ban dostalo 1504 serverů.

Je vidět, že Discord se opravdu snaží, ale bohužel hraje předem prohraný boj. Podle výzkumu New York Times se potvrdilo, že Discord je jedním z hlavních míst, kde se tyto skupiny setkávají.

Problémem Disocrdu tak stále zůstává, že za většinu kontroly serverů si jejich autoři zodpovídají sami.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.