Microsoft Edge se stal nejrychleji rostoucím prohlížečem

Estimated read time 2 min read

Edge se stává stále populárnějším.

Už asi nikdo nepochybuje, že postavit nový Edge na Chromiu byl určitě dobrý nápad. Stejný engine pohání i samotný Chrome od Googlu a rozdíl je skutečně znát. Všechny pochybnosti o výkonu Edge zmizí při pohledu na statistiky. Podle počtu uživatelů a neskutečně rychle rostoucím akciím je docela možné, že za chvíli uvidíme Edge na samotném vrcholu prohlížečů.

Z čísel je patrné, že Edge momentálně co se týče uživatelů stojí na stejném místě jako Firefox nebo Safari, což je hned těsně za Chromem. BleepingComputer ve svém průzkumu zjistili, že Edge nyní zabírá 8.03 procent tohoto marketu. Od 0.57 z minulého roku se tedy bavím o opravdu masivním nárůstu popularity.

Samozřejmě, kdo je úplně na dně, nemá co ztratit a jakýkoli nárůst čísel se může zdát jako velká událost. Když si ale vezmeme, že Edge přišel ze skoro nepoužívaného prohlížeče rovnou ke konkurování Chromu, musíme uznat, že to je skutečně něco. Tato rostoucí popularita navíc trochu snížila popularitu Chromu, který momentálně zabírá asi 67 procent trhu.

Tento vzestup začal již minulý rok, když Microsoft přidal Edge do svého Windows 10 updatu. To však není vše. Edge je v dnešní době již velmi silným prohlížečem a podporuje velké množství funkcí.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.