DayZ se po 5 letech přesouvá do bety!

Estimated read time 2 min read

Svítá DayZ na lepší časy?

První beta build je již teď v experimentální fázi! Přináší nový base building, update vozidel ale taky různá hráčská omezení. „Jsem z tohoto kroku velice nadšen. Konečně jsme zase o kousek blíž k lepšímu gameplay zážitku,“ raduje se Eugen Harton na Dayz blogu.

Update 0.63 se za chvíli dostane do klasické hry a po něm se autoři chtějí zaměřit na „totální“ opravu hry. „Ve hře máme spoustu věcí, většina z nich však nefunguje. Víme snad o všem, co hru táhne ke dnu a teď je přesně ten správný čas to napravit. V průběhu této časové periody si hráči budou moci všimnout mnoha změn,“ říká Harton.

DayZ tým si chce toto období bety až do vydání updatu 1.0 vyhradit pro správnou stabilizaci hry. Většina finálních prvků ve hře je, nefungují však úplně podle představ. V plánu je dostat DayZ do stavu 1.0 někdy koncem roku. Ve hře je sice stále hodně nedostatků, ale jen asi 600 je potřeba vyladit, aby hra běžela tak jak má. A to přesně mají v plánu! Alespoň to tvrdí vedoucí vývojáři.

Tvůrci toho do hry v nejbližší době moc nepřidají, to stejné se však nedá říct o komunitě. Pracuje se totiž na experimentálním nástroji pro komunitu, aby mohli do hry přinést nové nápady. Tento nástroj bude spuštěn společně s DayZ Steam Workshopem, aby bylo sdílení modů opravdu jednoduché.

DayZ mělo velmi podivný vývoj již od roku 2013, ale i tak se ve svém čase stalo opravdu hitem. Občas může pozlobit, přesto si zde pořád užijete zábavu. Dočká se tedy hra ještě zářné budoucnosti?

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.