Datová centra Googlu a Oraclu nezvládají evropská vedra

Estimated read time 2 min read

Na území Evropy se právě teď prohání vlna veder a společnosti jako Google nebo Oracle hlásí, že některá jejich datová centra s takovou teplotou v Evropě nepočítají. Podle serveru The Register muselo Oracle vypnout některé své servery a zákazníci tak neměli možnost dostat se k některým službám. Ve stejnou dobu Google hlásí zvýšenou četnost chybových hlášení nebo úplnou nedostupnost.

V obou případech byla chyba v tom, že chladící systémy nebyly stavěny na tak extrémní vedra a proto vypověděly službu. Od Oraclu po několika hodinách vyšlo prohlášení, že na opravě se již usilovně pracuje a teploty začínají pomalu klesat. Ve stejnou dobu hlásil problémy i Google. Jejich výpadek postihl hlavně západní region Evropy.

(zdroj: Google)

Problémy s vedrem nemá samozřejmě jenom Google a Oracle. Stále populárnější se stává improvizované řešení, kdy technici stříkají na střešní chladící jednotky vodu, aby se ochladila teplota v okolí cívek. Toto je však pouze dočasné řešení, protože používat neošetřenou vodu nevyhnutelně povede ke zkrácení životnosti chladičů.

Evropa momentálně zažívá velmi krušných pár dní, kdy díky těmto vysokým teplotám začínají požáry. Hasiči již bojují s plameny třeba na území Španělska, Francie, Řecka nebo Portugalska.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.