Dabér Maria jde po 27 letech do důchodu

Estimated read time 2 min read

Maria teď bude dabovat někdo jiný.

Charles Martinet byl hlasem legendárního Maria už od roku 1996. To se však teď mění. Nintendo oznámilo, že dabér ze své role odchází a do budoucna z něj bude pouze „Mario ambassador“.

Martinet propůjčil Nintendu svůj hlas v roce 1996. Jeho první rolí byl Super Mario 64, který na svou dobu všem příznivcům 3D her vytřel zrak. Super Mario 64 tak trochu předělal to, jak se Mario hraje dodnes. Každý hráč z 90. let si tento titul jistě dobře pamatuje. Martinet pak Maria daboval v mnoha dalších titulech, včetně třeba Mario Kart.

(zdroj: Nintendo)

Novinky o dabérově odchodu přišly krátce po premiéře nového filmu s Mariem, kde se do dabingu pustil Chris Pratt. Jeho výkon fanoušci bohužel moc neocenili. Mnohem zajímavější je však oznámení nové platformovky Super Mario Bros. Wonder, kde bude Maria dabovat zatím nejmenovaný dabér.

Martinet propůjčil svůj hlas i jiným postavám. Byl z něj třeba Luigu, Waluigi nebo Wario. Určitě nikdo nepochybuje, že se tento dabér ve velkém podílel na tom, jak Maria vnímáme dnes. Když se totiž řekne Mario, všichni si vybaví hru plnou zábavy a nekonečnou pohodu. A myslím, že to je dobrý odkaz.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.